KARPAT, Independent Advertising Agency

2014 yılında bağımsız bir tam hizmet ajansı olarak Karpat Polat tarafından kuruldu. Kapılarını açtığı günden itibaren kendi kategorilerinin lideri olan yerel ve global pek çok markanın tercihi hâline geldi. Ajansın felsefesini 4 cümlede özetlemek mümkün: bağımsız yaratıcılık, yerel içgörülerin gücü, mecra akışkan fikirler ve insan odaklı kültür. Ajans bu felsefeyle; konvansiyonel ve dijital, tüm mecralara yönelik olarak bütünleşik bir iletişim hizmeti sunuyor, markalarla tüketiciler arasında güçlü bir bağ kurmak için çalışıyor.

"Lead Agency"

kavramına inanıyoruz

Lead Agency modeli, reklam ajansının marka yöneticileri ile birlikte markanın ana bileşenlerini aynı hedef doğrultusunda bir araya getirmesidir. Bu sayede, markanın medya ajansı, halkla ilişkiler ajansı, etkinlik ajansı gibi tüm diğer iletişim ortaklarını tek bir çatı fikir altında toplayıp briefleyerek kümülatif bir marka algısı oluşturmayı hedefleriz.

Fikirlerimizin

bir stratejiye dayanmasını, markanın bir problemini çözmesini önemseriz.

Ajans strateji modelimiz:
mind visualiser

Tüketici içgörüsünü soru-cevaplarla değil, konuyla ilgili seçtikleri görsellerdeki ipuçları ile deşifre ettiğimiz bu model, tüketicilerin marka tercihlerinin arkasındaki gerçek motivasyonu anlayabilmemizi sağlıyor.

Ajans Felsefemiz:

Bağımsız Yaratıcılık, Yerel İçgörülerin Gücü,
Mecra Akışkan Fikirler,
ve İnsan Odaklı Kültür.

Ajans olarak bu felsefeyle; konvansiyonel ve dijital, tüm mecralara yönelik olarak bütünleşik bir iletişim hizmeti sunuyor, markalarla tüketiciler arasında güçlü bir bağ kurmak için çalışıyoruz.

Karpat Polat

Creative Chairman

Karpat Polat, reklam yazarı, yaratıcı yönetmen, ajans başkanı, ajans ortağı ve Global Creative Council üyesi olarak Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen reklam ajanslarında görev yaptıktan sonra 2014 yılında kendi reklam ajansı K A R P A T Independent Advertising Agency’yi kurdu. Yeni reklam ajansının ilk işi Coca-Cola’nın reklam ve ürünlerinde 1 yıl boyunca marka adını Türkçe olarak yazmasını sağlayan Koka-Kola 50. Yıl kampanyasıydı. Kampanya yayına girdikten 5 dakika sonra Twitter’da trending topic oldu ve Kristal Elma’da yılın entegre kampanyası ödülüne layık görüldü.

Bugüne kadar Cannes’da Türkiye’nin ilk Cannes Aslanı ve ilk Altın Aslanı olmak üzere 53 farklı işiyle ödül kazanan ve 100’den fazla kez finale kalan Karpat Polat, yine Cannes’da global olarak 2 yıl üst üste en çok ödül alan reklam ajansları sıralamasında ve 4 yıl üst üste en çok ödül alan yaratıcı yönetmenler arasında yer aldı. Epica, Golden Drum, Kristal Elma ve Kırmızı gibi pek çok reklam yarışmasının Büyük Ödülü ve Grand Prix’lerini, çoğunlukla birden fazla kez kazandı. Dünyadan The Big Won ve Lürzer’s Archive gibi saygın otoriteler tarafından pek çok kez dünyanın en iyi reklam yazarı ve yaratıcı yönetmenleri arasında gösterildi. Turkish Times tarafından en yaratıcı 50 Türk listesinde yer aldı ve Fortune dergisi tarafından 40 yaş altı liderler sıralamasındaki tek reklamcı oldu.